508 280 018 h13@turazem.pl

PRZEDPOKÓJ H13 – tu i razem dla Przedmieścia Oławskiego

Od ponad roku na Przedmieściu Oławskim działa PRZEDPOKÓJ H13. Stworzone i zainicjowane przez spółkę Wrocławska Rewitalizacja miejsce, na stałe wpisało się już na mapę osiedla. Przestrzeń znajdują tu zarówno organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, które chcą realizować różnego rodzaju aktywności, jak również sami mieszkańcy, którzy mogą zgłosić swoje pomysły i otrzymują wsparcie w ich realizacji.

To jest Twój kawałek podłogi

PRZEDPOKÓJ H13 to przede wszystkim miejsce, które jest otwarte na mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Jeśli chcesz zorganizować spotkanie koła zainteresowań, sąsiedzkie pogaduchy przy kawie lub masz pasję, którą chcesz zaprezentować większemu gronu osób, to koniecznie tu zajrzyj. Od czerwca 2018r. udało się zrealizować już wiele działań, które zainicjowali mieszkańcy osiedla, były to m.in. samoobrona dla kobiet, międzypokoleniowe zajęcia teatralne oraz wystawa rysunków wrocławskich tramawajów. Spotykają się tu rodzice z dziećmi oraz seniorzy, którzy szukali miejsca na wspólne spędzanie czasu i gimnastykę. Grafik zajęć i spotkań jest coraz pełniejszy, ale z pewnością uda się wygospodarować jeszcze kawałek miejsca dla nowych działań. Korzystanie z przestrzeni dla mieszkańców jest bezpłatne.

PRZED POKÓJ H13 zaprasza również do współpracy i kontaktu organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, które szukają miejsca dla siebie i są gotowe zaangażować się w działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego i lokalnej społeczności. Do dyspozycji organizacji i grup jest kilka sal, dostęp do urządzeń biurowych, bezpłatne WiFi oraz możliwość uzyskania wsparcia w zakresie założenia i prowadzenia stowarzyszenia lub fundacji.

Nowy czas dla PRZEDPOKOJU H13

Od 1 listopada 2019r. Operatorem PRZED POKOJU H13 zostało Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem. Organizacja została wybrana w konkursie ogłoszonym przez Gminę Wrocław. Stowarzyszenie działa we Wrocławiu od 2009 roku a ich głównym celem jest wspieranie społecznej aktywności mieszkańców Dolnego Śląska, w tym takich grup społecznych jak: seniorzy, osoby niepełnosprawne, młodzież oraz inne, które wymagają wsparcia. Szeregi Stowarzyszenia TuRazem zasialają przedstawiciele nauki, biznesu oraz sektora trzeciego: aktywiści społeczni z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami powyżej 60r.ż., animatorzy działań międzypokoleniowych, trenerzy z zakresu edukacji obywatelskiej i kompetencji cyfrowych oraz specjaliści z zakresu koordynowania i wdrażania projektów społecznych.

Punkt integracji i informacji o działaniach osiedlowych

Pomysłem, który ma zamiar wdrożyć nowy operator PRZED POKOJU H13 jest poprowadzenie Punktu Integracji i Informacji o działaniach osiedlowych. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, organizacjami oraz miastem powstanie tu punkt, w którym mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o bieżących wydarzeniach na Przedmieściu Oławskim oraz najważniejszych działaniach i akcjach podejmowanych przez Urząd Miasta. Stowarzyszenie TuRazem ma zamiar kontynuować ideę gazety osiedlowej, jak również prowadzenie kalendarza wydarzeń na Oławskim, który znajdzie się na stronie h13.pl.

Kontakt:
www.h13.pl
facebook/przedpokojh13
mail: h13@turazem.pl
tel. 508 280 018 lub 535 467 183

 

Odwiedź nas!


Chcesz zorganizować wydarzenie w PRZEDPOKOJU H13 lub zasugerować temat aktywności, która mogłaby się zadziać na Przedmieściu Oławskim?
Szukasz miejsca do realizacji swoich pomysłów? Masz do nas pytanie? Wpadnij na Hercena w godzinach wydarzeń lub napisz. Z chęcią porozmawiamy!

X
Skip to content