508 280 018 h13@turazem.pl

O nas

Co to jest CAL?

CAL - Centrum Aktywności Lokalnej

PrzedPokój H13 – Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Świdnickim, to otwarte miejsce spotkań, które prowadzi Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem. Tu łączymy i poznajemy między sobą mieszkańców – mając na uwadze i szanując ich różnorodność. Wspieramy i animujemy do podejmowania aktywności. Nasze działania opierają się na budowaniu społeczności, w której ludzie czują się bezpiecznie i chcą być odpowiedzialni za swoje otoczenie i innych. Współpracujemy z różnymi instytucjami i organizacjami, dążąc do nawiązywania lokalnego partnerstwa i podejmowania wspólnych działań na rzecz sąsiadów i osiedla.

Co robimy?

Dajemy przestrzeń do działania

W PrzedPokoju H13 zapewniamy mieszkańcom przestrzeń, gdzie mogą spędzać czas, spotykać sąsiadów, zawierać znajomości i realizować swoje pasje. Staramy się wspierać dialog między mieszkańcami, a instytucjami. Udostępniamy miejsce dla inicjatyw sąsiedzkich, organizowanych przez fundacje, stowarzyszenia i różne grupy społeczne

Gdzie?

ul. Świdnicka 43-45

Do dyspozycji mieszkańców i organizacji są:

  • 2 sale (większa na max 40 osób i mniejsza na max 20 osób),
  • aneks kuchenny,
  • 2 toalety,
  • WiFi, drukarka, rzutnik, głośnik.

Przestrzeń jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością. W toalecie mamy również przewijak. 

Jak to robimy?

Wspieramy i animujemy

Nasze działania obejmują  pomoc w organizacji wydarzeń i ich promocji. Udostępniamy nieodpłatnie przestrzeń na sąsiedzkie inicjatywy. Zdecydowana większość zajęć, które odbywają się w PrzedPokoju H13 (m.in. lekcje języków, zajęcia sportowe, rękodzieło, lekcje rysowania, szachy, klub planszówkowy) prowadzone są nieodpłatnie przez mieszkańców dla mieszkańców. To oni wychodzą z inicjatywą, a my pomagamy im podjąć (czasami pierwsze) kroki w realizacji wydarzenia sąsiedzkiego.

Masz pomysł?

Chodź, czekamy na Ciebie!

W PrzedPokoju H13 formalności są minimalne. Możesz wypełnić formularz: tutajlub napisać maila: h13@turazem.pl

Śmiało zadzwoń, jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej: tel. 535 467 183 (Gosia), tel. 508 280 018 (Magda). Zachęcamy też do odwiedzania nas w godzinach 15:00-19:00 od poniedziałku do piątku, na kawę i bliższe poznanie się. Adres: ul. Świdnicka 43-45, Wrocław (pod Arkadami).

Dodatkowe informacje można znaleźć na naszym profilu na Facebooku: PrzedPokój H13.

masz pytania?
napisz do nas!

Masz dodatkowe pytania odnośnie możliwości i warunków współpracy?
Skontaktuj się z nami.

Adres

PRZED•POKÓJ H13
ul. Świdnicka 43-45
50-028 WROCŁAW

wyznacz trasę

Godziny otwarcia

Pon – Pt : 15:00 – 19:00
oraz w trakcie wydarzeń

Kontakt

Gosia: 535 467 183
Magda: 508 280 018
h13@turazem.pl

Obserwuj nas na

X
Skip to content